Ze względu na złożone deklaracje przez rodziców wszystkich podopiecznych naszej szkoły o zapewnieniu opieki podczas dnia dyrektorkiego 2 maja, szkoła w tym dniu będzie zamnięta.
Zapraszamy 04 maja.
Ze względu na złożone deklaracje przez rodziców wszystkich podopiecznych naszej szkoły o zapewnieniu opieki podczas dnia dyrektorkiego 2 maja, szkoła w tym dniu będzie zamnięta.
Zapraszamy 04 maja.
Poniedziałek był również „dniem bez plecaka”, a w młodszych klasach uczniowie tradycyjnie przygotowali Marzanny.
W konkursie plastycznym pt. "Ozdoby wielkanocne" organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli dwoje naszych wychowanków odniosło sukces.
Są nimi:
Zuzanna Włodarczy - I MIEJSCE
oraz Kacper Błażejczuk III MIEJSCE.
Serdecznie gratulujemyi i życzymy kolejnych osiągnięć!
21 marca uczniowie wszystkich klas obchodzili, na wesoło, nadejście wiosny. Samorząd Uczniowski zadbał o moc wrażeń w tym dniu. Na Sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe, polegające na pokonaniu przez reprezentantów klas toru przeszkód, każda zwycięska drużyna zdobyła słodki upominek dla całej swojej klasy.
23 marca 2022 roku, uczniowie wzięli udział w wycieczce, ukazującej życie i działalność harcerzy z organizacji „Szarych Szeregów”. Celem wyjazdu było przybliżenie i zobrazowanie działalności bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego, pt. „Kamienie na Szaniec”. Pierwszym punktem podróży była wizyta na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Uczniowie zobaczyli mogiły: Aleksandra Kamińskiego, Jana Bytnara „Rudego”, Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” oraz Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”. Młodzież odwiedziła również nagrobki: Jana Brzechwy, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zofii Nałkowskiej oraz patrona szkoły, Juliana Tuwima. Z Cmentarza Powązkowskiego uczniowie ruszyli na wędrówkę szlakiem „Szarych Szeregów”, gdzie poznali miejsca zamieszkania, nauki i przesłuchiwania bohaterów „Kamieni na Szaniec” oraz odwiedzili miejsce „Akcji pod Arsenałem”. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Więzienia Pawiak.
Nasza Szkoła przyłącza się do zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla Uchodźców.
Zachęcamy Wszystkich do przyłączenia się do akcji.
Czego potrzebujemy?
Z wielką radością informujemy, że uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w dwóch konkursach literackich.
Lena Półgrabia, uczennica klasy VIII, zajęła III miejsce
w XXIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM „Pudełko moich marzeń” zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury, Sporu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.
Nagrodzona praca „Tajemnice Drzew” zostanie opublikowana na stronie www.facebook.com/pcksr.zdunskawola.
Wiktoria Śpiewak, uczennica klasy VII B, otrzymała wyróżnienie
w XXVII Regionalnym Konkursie Literackim „O Laur Topoli” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli i Klub Literacki „Topola”. Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli.
Gratulujemy!
Ania Frołow, uczennica klasy VIII, otrzymała wyróżnienie w 8. edycji konkursu zorganizowanego przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola „Rodzinne Historie. Rozmowa łączy pokolenia”.
Gratulujemy!
W zakładce „Uczniowie i rodzice → Codziennie informacje → Rekrutacja” umieszczone są informacje i wszystkie dokumenty wymagane przy rekrutacji dzieci do pierwszej klasy w naszej szkole oraz do oddziałów przedszkolnych.
Zapraszamy.
W dniach 14 – 18 lutego 2022 roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Izabelowie wzięli udział w wyjeździe do Poronina i Zakopanego. Głównymi atrakcjami tzw. „Białej Szkoły” były: zjazdy ze stoku na nartach, jazda na „oponkach” i łyżwach, kąpiele w basenie, spacer po Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopanym oraz Krupówkach, wjazd na Gubałówkę oraz, na zakończenie, przechadzka po Rynku Głównym w Krakowie.
Ideą obchodów DBI jest uświadomienie uczniom, rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi dorośli powinni chronić dziecko.
W ramach kampanii poniżej linki do materiałów, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach – można dowiedzieć się z nich, co trudnego może nas spotkać w sieci i jak sobie z tym wspólnie poradzić.
Dla klas 0 – 3:
Bądź z innej bajki - Bądź z innej bajki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
Dla klas 4 – 8:
Program IMPACT - Lekcja 1 - Ja w swiecie cyfrowym - YouTube
Program IMPACT - Lekcja 2 - Nowa - YouTube
Program IMPACT - Lekcja 3 - Lolo - YouTube
Program IMPACT - Lekcja 4 - Mecz - YouTube
Program IMPACT - Lekcja 5 - Przyjaciolki - YouTube
Program IMPACT - Lekcja 8 - Hejt - YouTube
Powyższe filmy przygotowane w ramach projektu opisanego na tej stronie:
Impact | Interdyscyplinarny Model Przeciwdziałania Agresji i Cyberprzemocy Technologicznej (fdds.pl)
Ze względu na zarządzoną naukę zdalną nie możemy przeprowadzić obchodów DBI w szkole stacjonarnie dla wszystkich uczniów ale zachęcamy rodziców i opiekunów do rozmowy ze swoimi pociechami na temat bezpiecznego korzystania z sieci.
Decyzją Ministra edukacji, od 27.01.2022 do 11.02.2022 uczniowie klas 5-8 przechodzą w tryb nauki zdalnej. Od 14 lutego zaczynają się ferie zimowe i po przerwie wszystkie klasy wracają do nauki stacjonarnej.
Dla klas 0-4 zajęcia prowadzone są bez zmian.
Uczennica naszej szkoły Gabrysia Grabiasz zdobyła I MIEJSCE w Powiatowym Konkursie Plastycznym KARTKA NA BOŻE NARODZENIE - organizatorem konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury "Na pięterku" w Zduńskiej Woli SERDECZNIE GRATULUJEMY GABRYSI SUKCESU!
Decyzją Ministerstwa w dniach 20-22 grudnia 2021 oraz 03-05 stycznia 2022 nauczanie odbędzie się w trybie zdalnym. Do szkolnych ławek wracamy 10 stycznia 2022r. Jeżeli zdalna nauka zostanie przedłużona informacja pojawi się na szkolnej stronie internetowej.
Dyrektor
Krzysztof Głuszczak
W wycieczce brali udział chętni uczniowie z klas 4-8. Uczniowie zwiedzali Wawel, rynek krakowski, kościół Mariacki oraz Zamek Żupny w Wieliczce.
Konkurs fotograficzny w szkole zorganizowany przez SU. Uczniowie nadsyłali swoje prace do 20 listopada. Zwycięzcą zosstała Weronika Frołow, 2 miejsce zajął Filip Wilgocki, 3 miejsce Marlena Filipiak oraz wyróżnienie Bartosz Niedośpiał.
Wszystkim Bardzo Gratulujemy!!!
18 listopada 2021 roku, klasy 7a oraz 8 wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Oczekując na wejście do rezydencji, zwiedziliśmy ogród pałacowy, który nawet jesienią wyglądał wspaniale. Po wejściu do środka wszystkich zachwycił widok pięknych, bogato zdobionych pokoi oraz barokowych mebli i rzeźb. Z wilanowskiej willi udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Nikt nie narzekał, kiedy staliśmy na zamkowym dziedzińcu w oczekiwaniu na wejście do wnętrza. Nasza cierpliwość została nagrodzona widokiem przepięknych apartamentów, dzięki którym mogliśmy poczuć się jak osiemnastowieczni magnaci. Podziwialiśmy sypialnie królewskie, sale tronowe, jadalnie oraz pokoje gościnne. Jednak największą uwagę przykuły oryginalne obrazy Jana Matejki: „Stefan Batory pod Pskowem”, „Rejtan”, Konstytucja 3 maja”, a także „Kazanie Piotra Skargi”. Po wizycie w zamku i pokrzepieniu się w restauracji McDonald’s, wyruszyliśmy do Łazienek Królewskich. Atrakcyjności zwiedzania parku dodała wieczorna pora, podczas której, wszystkie budynki były pięknie oświetlone, a ich światła odbijały się w pobliskich stawach. W drodze powrotnej do Izabelowa, uczniowie pytali, kiedy zorganizujemy następną taką wycieczkę. Być może zainteresowały ich zabytki polskiej kultury…
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości powstała w naszej szkole wystawa prac uczniów klas starszych, której celem było pokazanie, jak ważna jest dla nas Ojczyzna. Młodsi uczniowie klas I-III równie pięknie przyozdobili swoje sale lekcyjne. Dzieci z oddziału przedszkolnego z wielkim zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach poświęconym postawom patriotycznym.
10 listopada uczniowie, przydzieleni do poszczególnych grup, wzięli udział w lekcjach historii poprowadzonych przez Pana Daniela Buszyńskiego, pracownika Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Celem spotkań było przypomnienie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Pan Daniel odpowiedział na mnóstwo pytań, kierowanych zwłaszcza przez młodszych uczniów. Zaprezentował także wystawę eksponatów upamiętniającą lokalnych bohaterów, którzy uczestniczyli w walkach o odzyskanie Ojczyzny oraz w jej obronie w latach 1914-1921 i 1939-1945.
Eksponaty można było zobaczyć, dotknąć, a niektóre nawet przymierzyć – co okazało się największą frajdą!
Tego samego dnia, o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy w klasach hymn narodowy.
Powodem do dumy było także zdobycie w tym dniu wyróżnienia przez Rozalię Rzeźnik z klasy V w IV edycji Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Dla Niepodległej”. Konkurs miał charakter międzyszkolny. Wzięło w nim udział około 70 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego. Organizatorami Festiwalu byli: Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli i Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Zduńskowolski, Wójt Gminy Zduńska Wola i Prezydent Miasta Zduńska Wola.
Wydarzenia, w których wzięliśmy udział, utwierdziły nas w przekonaniu, że Polska wolna, niepodległa i suwerenna, to wielkie dziedzictwo narodowe, złożone w nasze ręce przez poprzednie pokolenia.
Wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie tanecznym „You Can Dance – Nowa Generacja”. Celem konkursu była promocja aktywności fizycznej wśród dzieci.
Nadesłano setki filmów, konkurencja była bardzo duża. Chorografia, scenografia, reżyseria to w 100 % praca naszych zdolnych uczniów. Swoim występem uczniowie chcieli zwrócić naszą uwagę na problemy ekologiczne, do których przyczynili się ludzie.
Gratulujemy zebrania 779!!! Głosów
Jesteśmy z Was dumni!!!
Poniżej można link do filmu konkursowego
https://www.facebook.com/103823335186042/posts/227108859524155
Ogromne podziękowania dla rodziców za pomoc w montażu filmu.
Powered by aSc EduPage